TEDxYouth@Tallinn on vabatahtlike noorte poolt korraldatud ühepäevane sündmus, mis toimub TED-i formaadis ja on iseseisvalt TED-i litsentsi alusel korraldatud vabatahtlike noorte poolt.

Lisaks vabatahtlikele korraldajatele on meil terve rida toredaid partnereid, kes usuvad koos meiega, et heade ideede jagamine on esimene samm maailma paremaks tegemisel.

Mis on TED?

TED on iga-aastaselt toimuv sündmus, kuhu kutsutakse kõnelema maailma juhtivamaid mõtlejaid ja tegijaid, et nad jagaksid teistega seda, mis neid kõige enam sütitab.
„TED“ tuleb lühendatult sõnadest technology, entertainment, design – tehnoloogia, meelelahutus ja disain – kolm avarat valdkonda, mis aitavad ühiselt kujundada meie tulevikku. Õigupoolest hõlmab ettevõtmine laiematki teemaderingi, esitledes ideid, mis on olulised ükskõik millises valdkonnas. Osalejad on kutsunud TED-konverentse näiteks „totaalseks ajukümbluseks“ või „neljapäevaseks rännakuks tulevikku“. Paljudelt elualadelt pärinev publik – suurettevõtete juhid, teadlased, loomeinimesed, filantroobid – on peaaegu sama silmapaistev seltskond kui kõnelejad, kelle hulka on kuulunud Bill Clinton, Bill Gates, Jane Goodall, Frank Gehry, Paul Simon, Sir Richard Branson, Philippe Starck ja Bono.

Mis on TEDx?

Järgides TED-i tunnuslauset – „Ideed, mis väärivad jagamist“ – on TED algatanud programmi nimega TEDx.
TEDx on kohalik, iseseisvalt korraldatud üritus, mis võimaldab kokkutulnud inimestel jagada TED-konverentsi sarnast kogemust. TEDx-üritus hõlmab ühtaegu TED-i kõnesid video vahendusel ja sõnavõtte elavas esituses, et tekitada süvitsiminevat diskussiooni ja suhtlust väiksemas grupis. Need kohalikud ja iseseisvalt organiseeritud üritused kannavad tunnusmärki TEDx, kus x = iseseisvalt korraldatud TED-üritus. TED-konverents annab TEDx programmi jaoks üldised suunised, kuid kõik TEDx-üritused on organiseeritud iseseisvalt.

Mis on TEDxYouthDay?

TEDxYouthDay on seeria üritusi, mis toimuvad üle maailma 20. novembri , universaalse laste päeva (Universal Children’s Day) paiku. Need üritused on ellu kutsutud julgustamaks ja inspireerimaks noori inimesi.

 

Korraldusmeeskond 2014
Korraldusmeeskond 2014

 

Korraldusmeeskond 2013
Korraldusmeeskond 2013

 

Korraldusmeeskond 2012
Korraldusmeeskond 2012